X-Trade Brokers 9:1 DLA Piper

Sezon: Jesień 2018
Data spotkania: 04.12.2018, wtorek 21:10
Wynik: 9:1
Wynik do przerwy: 4:0
X-Trade Brokers na tronie

Do końca sezonu ELIT V Ligi została jeszcze jedna kolejka, jednak ekipa X-Trade Brokers rozegrała już wszystkie swoje mecze, a zwycięstwem nad drużyną DLA Piper zagwarantowała sobie złote medale w sezonie Jesień 2018!

Złe miłego początki - Brokerzy przegrali tylko jeden, premierowy mecz ze STANLEY B&D, dwukrotnie podzielili się punktami z drużynami ACER i BOIG - poza tym Czerwone Diabły trzymały się lewego pasa autostrady do mistrzostwa ELIT V Ligi, zbierając komplety punktów w pozostałych siedmiu kolejkach, często zaliczając przy tym dwucyfrowe wygrane.

Tegoroczni nowicjusze w ELIT V Lidze, Prawnicy w niebieskich strojach nie zasłynęli jednak w ELIT IV Lidze z braku walecznej postawy - z początku nie wydawali się być wystraszeni imponującym dorobkiem Czerwonych, jednak mimo to nie udało im się ustrzelić żadnej bramki w premierowej części spotkania. Z otwarciem wyniku nie spieszyli się również Traderzy, bo aż 7 minut zajęło Kubie Stasikowi zdobycie pierwszej bramki - wykorzystał przy tym potężny wyrzut Jakuba Oleksińskiego i swoje umiejętności dryblerskie w polu karnym. Chwilę później zawtórował mu Dawid Gołucki, który popisał się nie mniej widowiskową sytuacją: co prawda nie zaprezentował popisowego dryblingu, ale zastąpił go świetnie ułożoną prawą nogą - potwierdzoną efektowną bombą z połowy boiska, którą zdjęła pajęczynę z bramki chronionej przez niczego niespodziewającego się bramkarza. Chwilę później Rafał Pamięta dodał od siebie długi, płaski strzał i zostawił pole do popisu dla obecnie Najlepszego Strzelca i Najlepszego Asystenta - mowa tu oczywiście o duecie braci Stasik, którzy w 17. minucie po raz pierwszy w tym spotkaniu popisali się dwójkową akcją: piłkę wystawił Kuba, a Mikołaj nie kalkulował tylko od razu mocno uderzył na bramkę z okolic granicy pola karnego.

Kuba i Mikołaj nie mieli zamiaru odpuszczać sobie tego spotkania, mimo że na 99% zagwarantowali sobie już odbiór statuetek w „Dekadzie” w połowie stycznia - pierwsza minuta drugiej połowy również należała do nich, kiedy przeprowadzili sprawny kontratak wykończony przez Mikołaja, 3 minuty później popisali się bardzo podobną sytuacją, również w niezmienionych rolach. Mikołaj odnotował tylko jednego gola bez asysty Kuby, kiedy w 31. minucie samodzielnie przejął piłkę od jednego z Prawników i przeprowadził indywidualną akcję. Panowie uznali jednak, że wspólny hat-trick to za mało i przydałaby się jeszcze jedna bramka zdobyta w atmosferze rodzinnej kooperacji - proszę bardzo! Zostały jeszcze 4 minuty, a Prawnicy wciąż cieszyli się tylko jedną, skromną bramką autorstwa Michała Sawickiego. Niestety, nie było im dane zaznać szczęścia podczas wieczoru definitywnie należącego do Czerwonych - na deser Kuba pozazdrościł bratu indywidualnego trafienia i również odznaczył się tym osiągnięciem, pogrążając DLA PIPER w ostatnich sekundach spotkania.

Serdeczne gratulacje za świetny sezon w ELIT V Lidze dla najlepszego zespołu sezonu Jesień 2018 - X-Trade Brokers!!!

Plusy:
- rewelacyjna forma Brokerów do ostatnich sekund spotkania kończącego sezon
- honorowa bramka Prawników

Minusy:
- chwilami niepotrzebne dyskusje z sędzią

Zawodnik meczu: Kuba i Mikołaj Stasik [X-Trade Brokers]
To zawodnicy nie tylko meczu - ofensywny duet braci Stasików konsekwentnie zdobywał kolejne bramki w praktycznie każdej kolejce, dokładając się w największym stopniu do sukcesu Brokerów w tym sezonie. Nie sposób ich rozdzielić!

 Zawodnicy:


DLA Piper
Imię i nazwisko    Gole  Asysty  Faule  Obrony   
Adam Kietliński   1  1 
Bartosz Wietrzychowski  
Konrad Kozłowski  
Marcin Pitus  
Marcin Zelewski  
Michał Prorok  
Michał Sawicki   1  1 
Piotr Dudzic   1 
RAZEM:   1 1 3 0
X-Trade Brokers
Imię i nazwisko    Gole  Asysty  Faule  Obrony   
Dawid Gołucki   1  1 
Jakub Oleksiński   1  16 
Jakub Stasik   2  4  1 
Krzysztof Furtek  
Marek Nita  
Mikołaj Stasik   5  1 
Przemek Lik   2 
Rafał Pamięta   1 
RAZEM:   9 8 2 16